Skip navigation
9

Silniejszy niż wcześniej

Historia Luca

“Muszę równoważyć mój trening z koniecznością unikania urazów. Może i mam 52 lata, ale nie pozwolę, by mój wiek mnie powstrzymał”!

Luc Huberty to zadziwiający triathlonista, który marzy, by pewnego dnia wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich. Trenuje regularnie, nie oszczędza się i jest zachwycony swoim rozwiązaniem RHEO KNEE XC i Pro-Flex do codziennych czynności.

Luc, niegdyś kierownik budowy odpowiedzialny za 20 pracowników, stracił nogę 13 lat temu w strasznym wypadku drogowym. W ośrodku rehabilitacji obserwował, jak inni spędzają całe dnie, tylko oglądając telewizję i kładąc się spać. “Pamiętam jak sobie pomyślałem, że to żadne życie, przynajmniej dla mnie”.

“Mam nadzieję, że inni nauczą się na moim przykładzie, że ograniczenia i przeciwności nic nie znaczą... Jeśli trzymasz głowę wysoko i nie rezygnujesz z marzeń, wszystko jest możliwe”.

Sport pozwolił Lucowi stanąć na nogi i odzyskać poczucie własnej wartości. Najpierw pływał, a potem zaczął biegać. Potem założył organizację, która ma pomóc w zdobyciu nogi do biegania każdemu, kto jej potrzebuje.

Czego używa Luc

Intensywny trening Luca wymaga najbardziej wytrzymałej i dynamicznej nogi. Używa protez Iceross Seal-In X TF, którą zaprojektowano tak, aby zminimalizować ruch w leju protezowym i RHEO KNEE XC, która jest w stanie wykryć ten moment, w którym zaczyna truchtać lub biec. Rozpoznaje także, gdy zaczyna jeździć na rowerze lub wchodzić po schodach, i odpowiednio się do tego adaptuje. Luc wybrał stopę Pro-Flex XC Torsion, zapewniającą dodatkową podporę obrotową i amortyzację wstrząsów.

Product Links: RHEO KNEE XC, Pro-Flex XC Torsion, Custom Solutions Socket, Unity

Poznaj innych użytkowników