Skip navigation
9

Różnica jest fenomenalna

Historia Mike’a

“Różnica jest fenomenalna — odkąd mam to kolano, nie upadłem ani razu”.

Mike jest żwawym dziadkiem o sprężystym kroku — jest mężczyzną, który ewidentnie na nowo pokochał życie. Kończynę stracił 25 lat temu – wcześniej korzystał z mechanicznego kolana, a w zeszłym roku przeszedł na dynamiczne rozwiązanie RHEO KNEE i Pro-Flex, dzięki czemu stał się znacznie bardziej aktywny.

Od samodzielnego przejazdu pociągiem, czego wcześniej nie był w stanie zrobić, po pracę w ogrodzie i ulubione zainteresowania, takie jak stolarka, czuje się teraz bezpieczniej i pewniej. “Zawsze starałem się robić to, co chciałem, ale nie było to łatwe. Teraz nie muszę się wahać. To uczucie kontroli, to coś wspaniałego”.

Mike może zablokować swoje kolano RHEO KNEE, gdy potrzebuje większej stabilności. Najważniejsze jest dla niego bezpieczeństwo i komfort. “Schylanie się, wstawanie — wszystko jest łatwiejsze. Nie jestem tak zmęczony jak kiedyś i plecy też nie bolą mnie tak jak kiedyś”.

“Mam więcej ruchu i więcej zaufania do mojej nogi, czyli większą wolność”.

Zadowolony z faktu, że kolano jest odporne na warunki atmosferyczne, Mike jest także szczęśliwszy w wietrzny dzień. “Czasami moje stare kolano hydrauliczne drgnęło do przodu, zanim byłem na to gotowy, zwłaszcza gdy było wietrznie, ale RHEO KNEE zapewnia naprawdę dobrą kontrolę. Prostuje się bardzo naturalnie i we właściwym momencie, nawet w zatłoczonym miejscu”.

Czego używa Mike

Mike używa swojej protezy kolana RHEO KNEE w połączeniu ze stopą Pro-Flex i lejem silikonowym Seal-In. Ta dynamiczna stopa zapewnia Mike’owi stabilność i naturalny ruch, jakiego pragnie, przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia jego zdrowej nogi o około 11%. To, a także większa moc kostki, którą zapewnia stopa Pro-Flex, zmniejsza jego zmęczenie poza domem.

Product Links: RHEO KNEE, Pro-Flex, Iceross Transfemoral Seal-In, Custom Solutions Socket, Unity

Poznaj innych użytkowników